Ana sayfa SEO Seo Nedir

Seo Nedir

0

Nedir Bu Seo Dedikleri

Merhaba yeni bir yazı ile karşınızdayım. Önemli olduğunu düşündüğüm konulardan birine değinmekte fayda buldum. İnternetin artık iyice hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru olduğu bu günlerde, en çok kullandığımız internet siteleri; arama motorlarıdır. Bu noktada arama motorlarının  nasıl sıralama yaptığı sorusu bizi biraz daha seo nedir sorusuna yaklaştırıyor.

Peki Nedir Bu Seo Dedikleri ?
İnternette arama yaptığınızda seo ile ilgili bir çok tanım bulabilirsiniz. Bende benzer  bir tanım yapacağım öncelikle: “Seo Açılımı Nedir” diye sorarsanız, Arama Motoru Optimizasyonu‘dur. Optimizasyon: Sitemizi arama motorlarının bizi rahatlıkla anlayacağı ve aynı zamanda herhangi bir sorun olmadan sitemizi tarayacağı anlamını taşımaktadır. Seo bir bir tekniktir. Standart bir işlem prosedürü olan bir teknik değildir. Günden güne, haftadan haftaya, aydan aya değişme potansiyeli olan tekniklerdir. Çünkü arama motorları, kullanıcıların yaptığı aramalara göre davranışlarını analiz eder.

Örneğin Google’a “saat kaç” diye yazdığınızda direkt saatin kaç olduğunun cevabını alıyorsunuz. Daha önce google bu sorguyu sitelere yönlendiriyordu. Ancak yaptığı güncellemelerle bu sorguyu artık sonuç bazlı yorumlayarak, kullanıcıların siteleri ziyaret etmeden sonucu görmesini sağlıyor.

Başka bir örneğimizi ise “sesli arama özelliği”, bu özellik sayesinde google’da  klavyeye basmadan ses komutlarıyla arama yapabilmekteyiz.

Her geçen gün websitelerin sayısı artmakta buna paralel olarak arama motorlarının sıralama algoritmaları değişmekte.

Seo Fiyatları

Belirli bir SEO fiyatı yoktur  çünkü her anahtar kelimenin belirli bir rekabet düzeyi vardır bu sebeple yapılan analizlerin ardından  seo fiyatlarından bahsetmek daha uygun olacaktır. Bununla birlikte piyasada belirli fiyatlara ulaşabileceğinizide belirtmek isterim.

Seo Hizmeti

SEO bir süreçtir. Birden üst basamaklara çıkmak demek birden inmek demektir. Bu sebeple hizmet alacağınız  yeri seçerken bir iş planı dahilinde neler yapacağını  maddeler halinde size sunması ve düzenli olarak size rapor göndermesi, aldığınız hizmetin iyi olduğu anlamına gelmektedir.

Seo Nasıl Yapılır

Seo’nun bir optimizasyon olduğunu unutmayalım. Bunun için belirli düzeyde teknik bilgiye ihtiyaç vardır. Bu teknik bilgiyle beraber bir takım işlemlerle beraber iş yönetimi yapılır.

Seo’ya başlamadan önce birtakım analizler yapılır. Örneğin anahtar kelime analizi, rakip analizi gibi. Oluşan data ile site iç seo da kullanılan içeriklerin oluşturulması adımı izlenir. Yine aynı şekilde site dışı seo için gerekli data yapılan analizler sonucu elde edilir. Yapılan işler webmaster tools gibi araçlardan takip edilir.

Site içi seo(On Page SEO) ve site dışı seo‘dan(OFF Page SEO) bahsetmek gerekir ki bunu ilerleyen zamanlarda ele alacağız.

Exit mobile version